Leon haalt eindelijk laatste benodigde resultaat voor Grootmeestertitel

Leon Kamermans ontvangt de eerste prijs van het European Individual Chess Championship.

30 maart ’19 was de laatste dag van het European Induvidual Chess Championship. Zoals jullie allemaal hebben gelezen hebben op deze site (en ongetwijfeld hebben gehoord op de vereniging) was onze clubgenoot Leon “De Moker” Kamermans de vertegenwoordiger van onze vereniging op dit zeer sterk bezette toernooi. Met een combinatie van revolutionaire openingen (menig commentator dacht zelfs dat onze held nog nooit een opening uit zijn hoofd geleerd had toen ze hem aan het werk zagen) en een schaakinzicht dat zelfs Bobby Fischer van zijn stoel zou laten vallen behaalde hij met 10,5 punten uit 11 een geweldig resultaat. Vanwege het daarop volgende toernooiresultaat kan onze vereniging haar eerste grootmeester ooit verwelkomen.

De enige punten die hij liet liggen waren toen hij op donderdag al na een half uur remise speelde tegen Armetiev Vladislav, de nummer 2 van het toernooi. Waarom? “Tsja, weet je, er gaat gewoon niks tegen spelen in de Ellekoot.” Zei een duidelijk verheugde Leon. “Ik ben snel op het vliegtuig gesprongen vanuit Skopje (waar het toernooi gehouden wordt, redactie) naar Veenendaal. Zo’n duur hotel heeft gewoon niet de charme van een speelzaal die in de zomer veel te warm wordt. Het is daar muisstil, ik kon gewoon mijn horloge horen tikken, echt super afleidend. Het is gewoon zo veel fijner als je op de achtergrond een stel opgefokte testosteronbommen van vaders de longen uit hun lijft hoort juichen omdat hun zoontje eindelijk een keertje bij zaalvoetbal heeft gescoord. Dat schaakt gewoon zo veel rustgevender.” Een echte clubspeler dus, niet eentje die tijdens de competitie naar huis gaat omdat hij moet werken maar vervolgens wel komt bieren. We vroegen zijn oude trainer, Joost Offringa, wat hij ervan vond dat zijn oude pupil hem voorbij gestreefd heeft: “Ja echt heel erg trots, geen andere woorden. Ik heb altijd al wel geweten dat hij het in zich had. In de competitie waar hij in speelt in klasse 5 was hij altijd 4e bordspeler, en haalde hij vervolgens soms bordpunten binnen. Het was natuurlijk toen slechts een kwestie van tijd tot hij zijn grootmeestertitel binnensleepte.” Zijn teamgenoot Rens Wolters was iets minder blij met het nieuws: “Tsja, hij gaat nu waarschijnlijk voor het grote geld hé. Binnenkort maakt hij een transfer naar een grote club, en met wie moeten we dan in hemelsnaam deze competitie winnen als we onze 4e bordspeler missen?”

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *