VSV 4 – ASV 4

Op donderdag 5 februari speelde VSV 4 team thuis tegen ASV 4 die op dat moment met 1 matchpunt eerst stond. Bij winst van VSV 4 zouden wij de koppositie overnemen.  

Dus op voorhand al een wedstrijd waar wat op het spel stond. Ik als  teamleider was dus gebrand om te winnen. Dus samen met een team een strijdplan bedacht dat goed uitpakte, ook dank zij de invallers die het team kwamen versterken Gosse en Olle super bedankt.  

Maar nu de wedstrijd zelf.  

Zoals bijna vanzelfsprekend begonnen we om 20:00. 

Joas speelde met wit op Bord 2 De partij van Joas begon met een Alapin Sicilian. Voor degene met theoretische kennis van het schaakspel. Alleen gaf de tegenstander van Joas al snel een pion weg. Naar eigen zeggen was het wel een uitdaging om deze pion vast te houden. Kort na deze pion winst moet Joas zijn paard ruilen voor een loper.  Wat Joas ook een dubbelpion opleverde. Gelukkig kon Joas deze ruilen voor een numerieke van 4 tegen 1 aan de linkerzijde van het bord. De tegenstander van Joas liet deze wel erg ver oprukken waardoor hij daar niet veel ruimte meer had. Hij gaf uiteindelijk zijn enige pion aan die kant het bord ook nog eens weg. En hij ruilde ook nog het een en ander af in het centrum. Op dat moment hadden ze beide nog een paard en een toren. Maar Joas had wel 3 pionnen meer. Waar die 4 op de linkerzijde dus al ver opgerukt waren. Door misschien een paar onnouw kundigheden ga Joas nog bijna zijn paard weg. Maar door een mooie ontsnapping moest de tegenstander van Joas alles afruilen. Dit leverde een eindspel op waar Joas dus een overwicht had en deze partij dus rond 23:15 gewonnen had 

Na een half uurtje zagen de openingen op de meeste borden er wel redelijk uit. 

Op bord drie waar de tegenstander van Chris een paar minuten later was, ontvouwde zich een razendsnelle partij. En ik dacht dat ik snel kon schaken maar ja dit ging ook snel. Chris had het idee dat hij goed uit de opening kwam maar na een paar rekenfoutjes verloor Chris een pion waardoor Chris zijn partij uit handen voelde glippen, en even later moest capituleren.  Helaas stonden we dus rond 21:15 al met 0-1 achter. 

Stan speelde op Bord 5 met zwart. Van Stan kan je eigenlijk altijd wel rekenen dat hij een degelijke of zelfs een zeer goede partij neer zet. En daarbij goed nadenkt over wat hij doet. Zijn vorige resultaten zijn daarvan het bewijs. Alleen maar winst. 

Dus verwachtte ik dus ook wel een mooi resultaat van Stan. En gelukkig kwam die er ook. Na een degelijke opening kreeg Stan op zet 14 een pion cadeau. Die hij verder in het middel spel vast bleef houden. Maar zijn tegenstander ging achter de dame van Stan aan maar dat leverde niet veel op, alleen dat zijn tegenstander zijn torens op de C lijn kon verdubbelen. Maar heel gevaarlijk leek dat niet. Nadat zijn tegenstander zijn dame de andere kant op speelde naar g3 kon Stan aan de slag. Stan ruilde zijn F pion voor de E pion van zijn tegenstander. Hierdoor kwam de F lijn open waar Stan al een toren had staan. Waar hij later zijn 2de toren achter zette. Dus de F lijn voor Stan met 2 torens en voor zijn tegenstander dus de C lijn. Paar zetten later stond De witte dame op H2.  Op dat moment ruilde Stan zijn paard of voor de witte loper die Stan een compleet open F lijn opleverde. Waar hij dus later samen met zijn 2 toren en zijn dame een aanval plaatste op de koningsstelling van zijn tegenstander. Zijn tegenstander deed een paar zetten waar Stan wel goed op moest reageren. En natuurlijk deed Stan dat. Stan kreeg een dame cadeau maar weigerde want er was al een mat in 2 in beeld en dat dwong zijn tegenstander tot capituleren. Inmiddels was het 22:00 1-1  

Op bord 6 speelde Olle, die ik gelukkig op het laatste moment bereid had gevonden om mee te doen. Olle speelde zoals we van hem gewend zijn een zeer solide partij met Wit. Hij dwong zijn tegenstander langzaam maar zeker rustig achteruit. En volgens sommige was op een moment paard e4 winnend. had een paard die gepend stond en dus goede winstkansen opgeleverd. Maar Olle deed andere maar zeker niet mindere zetten, had Olle rond 22:30 alsnog de partij naar zich toe getrokken. 

2-1 voor Veenendaal. 

Toen waren alleen Joas op Bord 2, Max op bord 1 en Gosse op 4 nog bezig 

Max speelde dus met zwart op bord 1 na een opening die veel weg van een dame gebieds opening. Waar in het middel spel Max met een dame ruil besloot om niet te rokeren. Na deze dame ruil kwamen de paarden van wit wel de stelling van zwart binnen. Dit leidde volgens mij ook tot het verlies van een pion, ook al leek zwart toch ergens een voordeeltje te hebben. Max dacht eraan om een toren te ruilen voor twee paarden maar de tegenstander van Max dacht er anders over en gaf zo eigenlijk een vol paard weg. Na een poosje door te spelen en er van alles geruild werd leek Max wel aan de winnende hand. Ook al gaf hij door een onnodige fout het stuk voorsprong weer weg. Maar de klokken waren inmiddels ook flink terug gelopen. En in tijdnood goede zetten doen is lastig. En daar had de tegenstander van Max net iets meer moeite mee waardoor hij uiteindelijk door de vlag ging en dat Max daardoor zijn partij won. 

Van deze 3 was Joas als eerste klaar 

3-1 in het voordeel van Veenendaal, aan een halfje genoeg voor de winst en de koppositie in poule 3D. Dat halfje kwam gelukkig heel snel Rond 23:20 noteerde Gosse voor een remise 

Op bord 4 speelde Gosse een degelijke partij waar hij na 8 zetten een stuk aangeboden kreeg.  Waarbij gedacht werd dat een aanval op de koningsvleugel een compensatie zou zijn. Gosse had een vermoeden dat dit niet juist was maar had geen zin om een avond te verdedigen dus sloeg hij het aanbod af. Dit liep verder uit tot een middel spel met gelijke lopers en beide 2 torens. Gosse had langzaam maar zeker weinig tijd op zijn klok. Waardoor zijn koning op een veld belandde waar hij op het oog mat gezet had kunnen worden. Maar hiervan wist hij dat het afgedekt was. Iets wat zijn tegenstander even gemist had , wat hem een toren voor de loper kostte. 

Maar niet veel later moest Gosse helaas die toren terug geven om een promotie van zijn tegenstander tegen te gaan. Maar ook hierna leek Gosse toch een voordeel te hebben met 5 pionnen tegen een loper en 2 pionnen. Maar met steeds minder tijd op klok was het wel lastig spelen en daardoor misschien ook een paar iets mindere zetten werd deze partij uiteindelijk afgesloten met een remise. 

Het stond nu dus 3,5-1,5 voor Veenendaal 

Nu was alleen Max op bord 1 nog bezig. 

Dus gingen alle ogen naar zijn partij. 

Dat leverde ons als vsv 4 een 4,5-1,5 winst, de koppositie en een zeer trotse teamleider op. 

Jan

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *