Alle berichten van arievansurksum

V.S.V. 2 – En Passant 3

Bord 1

Donderdag 11 april was de eerste wedstrijd van een tweeluik tegen En Passant: deze avond kregen we hun derde team op bezoek. Volgende maand mogen we aantreden tegen hun vierde team (in Bunschoten).

Deze keer mocht ik het weer eens met zwart proberen. Deze keer kwam er een Siciliaan op het bord: een opening waarin je door verwisseling van zetten in verschillende varianten terecht kunt komen. Vanaf mijn 4e zet kon het meerdere kanten op. Welke variant het uiteindelijk geworden is, laat ik in het midden. 

Zoals het ging, kwam ik prima uit de opening. Gaandeweg de partij kreeg ik het gevoel dat ik niet erg onder druk gezet werd. Maar het kan ook door mijn eigen spel zijn dat ik vele witte plannen wist te verhinderen. 

Nadat er een paar lichte stukken waren geruild, probeerde ik de dames te ruilen: na dameruil zou ik een iets prettiger stelling hebben gehad. Maar mijn tegenstander ging niet op dameruil in. 

Toen dameruil voorlopig niet meer mogelijk was, bood mijn tegenstander remise aan. Er was een stelling ontstaan waarbij degene die ging forceren het nakijken zou hebben. Mijn tegenstander zou dit zeker niet doen, want zijn team stond met 3-2 voor. Na ampel beraad mocht ik het aanbod aannemen.

Gerard Bulthuis

Bord 2

Op 11 april 2024 speelde ons team, het team van VSV 2, in de SOS-competitie tegen het team van schaakvereniging En Passant 3. Het was een thuiswedstrijd. Ik speelde met de witte stukken aan bord 2 tegen Sjoerd Koelewijn.

Hoewel ik naar mijn gevoel de nodige kansen op een overwinning had, lukte het mij niet om door de taaie verdediging van Sjoerd heen te breken. Aan het einde van deze partij die 43 zetten duurde, slaagde de zwartspeler er in om de a-pion tot dame te promoveren. Dat was voor mij het moment om op te geven.

Ik opende de partij met de damepion. De zwartspeler ontwikkelde rustig en hij plaatste een loper op veld b7. Er kwam een behoorlijk gesloten stelling op het bord. Daar houd ik niet zo van. Ik opende de stelling door de f-ion op te spelen en door de pion op e5 te slaan. Er kwam een stelling op het bord waarin ik vermoedelijk reële aanvalskansen had. Ik benutte die kansen niet. Ik Had geen duidelijk plan. De zwartspeler verdedigde secuur, hij kreeg een vrijpion op de a-lijn, slaagde erin te die pion tot dame te promoveren en won zoals gezegd de partij.

Toch een mooie schaakpartij. Jammer voor ons team dat ik verloren heb. En hopelijk is het een les om het volgende keer beter te doen.

Jan van Ham

Bord 3

Over deze partij kan ik kort zijn. Het leek na opening e4 e5 allemaal wat rustig te verlopen totdat de druk op mijn stelling steeds groter werd, wit een paard offerde om mijn koningsvleugel open te breken en ik de juiste verdediging niet wist te vinden.

Met twee torens tegenover dame en toren hield ik het nog wel even uit, maar ik kon geen list verzinnen om de overmacht te keren. Uiteindelijk opgegeven toen een pion ver op weg was om een tweede witte dame op het spel te krijgen. Het was tijd om op te geven.

Jaap van Beelen

Bord 4

Met wit de opening rustig opgezet . Een 4 paarden spel met loper op c4 gedekt door d3. Met paard van c6 naar a5 wilde zwart de loper terug te dringen. Na d6 gevolgd door rokade van wit sloeg zwart de loper op c4 gevolgd door dxc4. C4 later gedekt met b3 en loper c1 naar veld b2 met veld g7 in het vizier. Leek mij een sterk bastion. Zwart begon echter op de dame vleugel een aan val op te bouwen. Zwarts pionnen a, b en c werden naar voren gestuurd. Zwart dacht met paard wits c pion -inmiddels – op c5 te kunnen winnen maar zag een zet van een wit paard over het hoofd die pion e5 verschalkte. Na zwarts 0-0-0 werd een nieuwe aanval opgezet door Lf6 te spelen. Door nu Lb2 x f6 te spelen werd de g lijn geopend en werden de torens in stelling gebracht. T’s op g8 en op g6. Zag er dreigend uit, maar ik had gezien dat met een Paard vorkje, wit zich makkelijk kon bevrijden. Schaak op e7 en toen naar keuze P xTg6 of xTg8. Wit snoepte nog een pionnetje mee. Had inmiddels veel tijd gebruikt terwijl zwart er nog ruim inzat en weer in de aanval ging. Zag er in eerste instantie dreigend uit. Uiteindelijk kon wit de aanval afslaan door de kwaliteit terug te geven en zwart een lastige pionnen stelling te bezorgen. Mijn dame stond heel gunstig echter de klok gaf nog maar enkele minuten. Het lukte wit nog een mat aanval op te zetten. Zwart verdedigde secuur en ik dacht dan maar geforceerd dames afruilen om in een eindspel met pionnen op goede velden te komen. Zwart wilde de dames niet ruilen en dacht wits c2 pion te kunnen winnen om beter het eindspel in te kunnen gaan. Deze pion was echter ‘vergiftigd’ en met Tc1 gedekt door dame op e3 gaf zwart na lang denken op.

Rob Leer

Bord 5

Helaas geen verslag aangeleverd.

Jan Doornenbal

Bord 6

In de sos competitie speelden wij op 11 april tegen en passant 2 en ik mocht bord 6 bevolken. Nadat we rustig geopend hadden ( ik speelde met wit d4 ) kreeg ik een klein voordeeltje doordat ik de controle over de open d lijn kreeg en mijn tegenstander er niet in slaagde het paard van b 8 te ontwikkelen. Het leverde mij een pion op en mijn tegenstander moest voortdurend alert zijn op mat achter de paaltjes. Ik kreeg de kans om een kwaliteit te winnen en daarna won ik een stuk, wat heel prettig speelde. Doordat mijn tegenstander dameruil uit de weg ging moest ik wel blijven oppassen, maar ik kon hem verrassen met een loperoffer, gevolgd door gedwongen dameruil en toen gaf hij op, want ik hield een toren en 2 pluspionnen over waar zijn koning nooit meer bij kon komen en zo hielp ik ons team aan de gelijkmaker.

Ricus Goossens

Jeugdcompetitie

Ronde 24
WhiteBlackResults
RoanAbel0-1
RubenRaj1-0
TexRick1-0
WilmerBram1-0
TimothyFloris1-0
DanielTomas0-1
OscarLevi1-0
Martin JozuaTim1/2
Jesse van ManenRayano0-1
AaronBart1/2
NielsTimothy 21-0
JamieOnno0-1
Jesse Muilwijkbye
Ronde 25
WhiteBlackResults
AbelRajdid not play
RickRuben1-0
BramTex1-0
FlorisWilmer0-1
TimothyRoan1-0
TomasBart1-0
AaronFinn0-1
Martin JozuaOscar0-1
RayanoNiels0-1
TimLevi1/2
OnnoDaniel1/2
Jesse MuilwijkJamie1-0
Timothy 2Jesse van Manen1-0
Stand na ronde 25
RankNameScoreBuchholzSB
1Abel21333272,25
2Ruben19,5341251
3Tex17,5350255,5
4Raj17364248,5
5Wilmer16,5359234,5
6Timothy16318,5162,75
7Rick14361,5201
8Floris11333118
9Bram11,5338,5148,25
10Tomas11,5313,5125
11Roan10337101,25
12Finn11315,5128
13Thibaut9,5330,5144
14Nathan8,532297,5
15Oscar9334144
16Martin Jozua7,528487
17Rayano7311,5117,5
18Levi7,5310,599,5
19Daniel6,5324,556,5
20Aaron6303,554,25
21Niels5,5347,5182
22Michael4,5309,5161,5
23Ella4,5258107,5
24Jesse Muilwijk5315,5153,5
25Jack3,524894,5
26Aleks3331166
27Timothy 24328,5163
28Onno3,5286,5132
29Julien2,5244,538,25
30Jamie2,523264,75
31Mark2327171,75
32David2312145,5
33Tim2,5278132,5
34Jesse van Manen2257100,75
35Kyan1311,5156,25
36Christof1309,5153,25
37Bart0,5293140,75
38William0301144

Jeugdcompetitie

Ronde 20
WhiteBlackResults
AbelRuben1-0
RajTex0-1
WilmerRick1-0
RoanTimothy0-1
FinnNathan1-0
OscarTomas1-0
Timothy 2Thibaut1-0
BramRayano1-0
JulienLevi0-1
DanielOnno0-1
Jesse van ManenAaron1-0
NielsJesse Muilwijk1-0
Florisbye
Ronde 21
WhiteBlackResults
LeviAbel0-1
RubenRayano1-0
AaronRaj0-1
TexOscar1-0
FinnWilmerdid not play
RickJulien1-0
TimothyFloris1-0
ThibautRoan1-0
NathanNiels0-1
DanielBram0-1
TomasOnno1-0
Jesse MuilwijkJesse van Manen1-0
Finn0 forf.
Wilmer0 forf.
Timothy 2bye
Ronde 22
WhiteBlackResults
AbelNiels1-0
RubenMartin Jozua1-0
LeviRaj0-1
RayanoTex0-1
WilmerFinn1-0
AaronTimothy0-1
RoanFloris0-1
TomasThibaut0-1
OnnoBram0-1
NathanTimothy 20-1
TimDaniel1-0
ChristofKyan0-1
Ronde 23
WhiteBlackResults
Timothy 2Abel0-1
NielsRuben0-1
RajRayano1-0
TexAaron1-0
Martin JozuaWilmer0-1
TimothyOnno1-0
FlorisThibaut1-0
BramLevi1-0
FinnDaniel1-0
RoanTim1-0
KyanTomas0-1
ChristofNathan1-0
Stand na ronde 23
RankNameScoreBuchholzSB
1Abel20278231,5
2Ruben18,5281213
3Raj17301,5219,75
4Tex16,5297219,25
5Wilmer14,5307191,25
6Timothy14275130,25
7Rick13297165,5
8Floris11278,5109
9Bram10,5277,5120,25
10Roan1027692,25
11Finn10273105,75
12Thibaut9,5282119,5
13Tomas9,5270,598,5
14Nathan8,527878,75
15Oscar7283,5109,5
16Levi726586,5
17Martin Jozua7239,575
18Daniel627846,25
19Rayano6265,598,5
20Aaron5,526145,5
21Michael4,5261,5137,25
22Ella4,521588
23Niels3,5283137,25
24Jack3,5206,576,5
25Aleks3281140
26Timothy 23280,5140,5
27Jesse Muilwijk3264125,25
28Julien2,5210,527,25
29Jamie2,519863,25
30Mark2277,5146,25
31David2263122
32Onno2240106,25
33Jesse van Manen2225,599,25
34Tim1,5238112,5
35Kyan1262,5132,25
36Christof1261,5129,25
37William0254121

Jeugdcompetitie

Ronde 18
WhiteBlackResults
Martin JozuaAbel0-1
DanielRuben0-1
OscarRaj0-1
TexFinn1-0
LeviRick0-1
TomasWilmer0-1
TimothyRayano1-0
BramNathan0-1
AaronTim1/2
Jesse MuilwijkOnno0-1
Jesse van ManenNiels0-1
Roanbye
Ronde 19
WhiteBlackResults
RayanoAbel0-1
RubenAaron1-0
RajJesse Muilwijk1-0
TexDaniel1-0
RickOscar1-0
BramWilmer0-1
OnnoRoan0-1
FinnTomas1-0
NathanJesse van Manen1-0
TimMartin Jozua0-1
NielsLevi1/2
Timothybye
Stand na ronde 19
RankNameScoreBuchholzSB
1Abel16187149,5
2Ruben15,5187,5149
3Raj14210,5158
4Tex12,5204140,75
5Rick12201,5120,5
6Wilmer11,5207119,75
7Timothy1019878,75
8Roan9188,570,25
9Nathan8,5186,561,25
10Finn819070
11Floris819068,25
12Thibaut7,519984
13Tomas7,518462
14Martin Jozua715755
15Bram6,519267,25
16Daniel619641,25
17Oscar6191,573
18Rayano618694,5
19Levi617669,5
20Aaron5,516836,5
21Michael4,5175,593,75
22Ella4,514255
23Jack3,513645,5
24Aleks319396
25Julien2,5146,518,75
26Jamie2,5134,536,25
27Mark2191,5102,25
28Jesse Muilwijk2180,584,25
29David217881
30Niels1,518797,75
31Onno1179,590,25
32Jesse van Manen115567,75
33Tim0,516679
34William017281

De Cirkel 2 – V.S.V. 2

Bord 1

Helaas geen verslag.

Bord 2

Helaas geen verslag.

Bord 3

Ik speelde op bord 3 met wit tegen Egbert Aalbers, een sterke tegenstander. De strijd ging ongeveer gelijk op, ik kreeg wat voordeel maar raakte dat ook weer kwijt. Toen kwam er een grote afruil en nadat de rook was opgetrokken hadden we beiden nog een toren en 6 pionnen. Op de koningsvleugel 4 van zwart tegen 3 van mij en op de damevleugel twee van mij tegen 1 van de tegenstander. De koningen stonden ongeveer in het midden. Ik heb zitten peinzen of er met die 2 tegen 1 een vrije doorgang was te forceren maar dat zat er volgens mij niet in. Analyse de volgende dag gaf dat ook aan. Ik maakte een snel rondje langs de overige borden en zag op dat moment gunstige of gelijke stellingen voor Veenendaal. Om geen onnodig risico te lopen en gezien de stand op dat moment (2-0 voor ons) bood ik remise aan, hetgeen werd geaccepteerd.

Ron Eveleens

Bord 4

In mijn partij speelde ik een dubieuze variant van het Russisch. Ik wist direct een goede aanval op te zetten tegen f2. Mijn tegenstander rokeerde wat hij niet mocht doen door Dh4. Hierdoor kon ik slaan op f2, met aftrekschaak. Alhoewel we nog maar op zet 8 zaten dacht ik dat het een slim idee was, om alvast de helft van mijn tijd te gaan gebruiken hier. Na zet 12 had ik geen tijd meer over, maar had ik al wel gewonnen.

Harm Evers

Bord 5

Na de eerste zetten e4 en e5 wilde ik Pf3 spelen maar had tot mijn verbazing de loper tussen de vingers en heb die maar op c4 gezet. Enkele zetten later gaf zwart mij de mogelijkheid na de 7de zet een pion op e6 te winnen. Leek mij verstandig dit goed door te rekenen daar ik mijn actie met de loper naar c4 nog in het hoofd had. Pion gepakt en verder de partij rustig opgebouwd. Zwart werd langzaamaan in de verdediging gedrukt. Op mijn 16de zet had zwart uit de verdrukking kunnen komen maar zag dit niet ( ik trouwens ook niet!) Heb daarna veel tijd gebruikt om mijn voordeel vast te houden. Met een switch van de witte dame van b3 naar h3 werd de aanval voorbereid op zwarts stelling. Met de oprukkende g pion en uiteindelijk een loper offer op h6 werd de partij na 23 zetten beslist.

Rob Leer

Bord 6

Ik speelde met zwart mijn favoriete opening. Na 14 zetten maakte mijn tegenstander een fout waardoor ik een loper kon slaan terwijl hij daarvoor een pion terug kreeg. Gedurende de partij kon ik dit voordeel uitwerken door nog een tweetal pionnen te winnen. Daarna ging ik met mijn e-pion op voor promotie. Uiteraard werd deze pion aangevallen en vervolgens koos ik het verkeerde stuk op de pion te verdedigen. Het resultaat was dat mijn stelling na enkele zetten geheel stuk was met zowel links als rechts twee vijandige pionnen. Ik kon niets anders meer dan opgeven.

Diet Kieviet.